League
1A
2A
3A
sch:Lakewood
Lakewood Cougars
17023-11th Ave NE
PO Box 10 North Lakewood, WA 98259
Arlington, WA   98223
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Tennis
Track
Wrestling
X-Country
Girls

Basketball
Cheer
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
X-Country
Blaine
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Unified Soccer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Brent Wolters Silver 2
alt2:Unlimited Service Silver 11-16
Boys Wrestling
NWC -
   Conf.  Overall
 WLWL
Ferndale100101
Blaine101111
Burlington-Ed7171
Mount Baker7373
Squalicum7383
Lynden7475
Bellingham5666
Lakewood4656
Sehome4757
Sedro-Woolley2828
Nooksack Valley2929
Anacortes19110
Meridian110111


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Jan 24
6:00 PM
Burlington-Ed
Sedro-Woolley *


SWHS
6:00 PM
Anacortes
Sedro-Woolley *


SWHS
6:00 PM
Burlington-Ed
Lakewood *


SWHS
7:00 PM
Bellingham
Sehome *


SHS
7:00 PM
Mount Baker
Nooksack Valley *


NVHS
7:00 PM
Lynden
Blaine *


BLHS
7:00 PM
Meridian
Squalicum *


SqualHS
7:00 PM
Anacortes
Lakewood *


SWHS
Thursday, Jan 25
6:00 PM
Sultan
Lakewood *


LWHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Blaine Opponent  
Sat, Dec 2 Mariner Holiday Tournament
Blaine 162 Mariner (Host) 109
Bishop Blanchet 0
Black Hills 90
Bethel 270
Bellevue 27
Everett 5
Ferndale 59
Kamiak 144
Lynnwood 34
Monroe 24
Mount Vernon 35
Shorecrest 24
Sultan 139
Snohomish 15
* Wed, Dec 6 Blaine 33 Ferndale 36
Wed, Dec 6 Blaine 58 Sultan 27
Fri, Dec 8 Battle at the Border
Sat, Dec 9 Battle at the Border
* Wed, Dec 13 Blaine 46 Anacortes 18
* Wed, Dec 13 Blaine 40 Burlington-Edison 39
Fri, Dec 15 Hammer Head Invite
Sat, Dec 16 Hammer Head Invitational
Sat, Dec 16 Paul Reiman Classic
Fri, Dec 29 Pacific Coast Wrestling Championships
Blaine 125 Evergreen (Host) 54
Burlington-Edison 101
Camas 145
Central Kitsap 45
Ferndale 0
Gig Harbor 75
Graham Kapowsin 139
Glacier Peak 84
Heritage 42
Jackson 0
Mountain View 83
Olympic 97
Olympia 62
Prairie 48
Peninsula 91
Ridgefield 70
South Kitsap 233
Tumwater 56
Union 125
W F West 89
Woodinville 50
Woodland 43
* Wed, Jan 3 Blaine 53 Squalicum 28
* Wed, Jan 3 Blaine 42 Meridian 21
Fri, Jan 5 Gut Check Challenge Kitsap Pav
Sat, Jan 6 Gut Check Challenge Kitsap Pav
* Wed, Jan 10 Blaine 40 Sedro-Woolley 32
* Wed, Jan 10 Blaine 46 Lakewood 16
* Fri, Jan 12 Blaine 49 Nooksack Valley 32
* Fri, Jan 12 Blaine 46 Mount Baker 33
Sat, Jan 13 Japanese Cultural Exhibition
* Wed, Jan 17 Blaine 59 Sehome 18
* Wed, Jan 17 Blaine 54 Bellingham 21

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Jan 24 Lynden
7:00 PM Home BLHS
Fri, Feb 2 2A Sub Regionals
Sedro-Woolley (Host)
6:00 PM Away SWHS
Sat, Feb 3 2A Sub Regionals
Sedro-Woolley (Host)
10:00 AM Away SWHS

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 NWCAthletics.com
Advertising Privacy Policy